Godziny otwarcia

Supermarket Stokrotka

Bezpieczna droga do szkoły!

Data publikacji: 13 września 2022

17 września Galeria Emka wraz z partnerami zaprasza na warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się jak zachowywać się bezpiecznie na drodze, jak udzielać pierwszej pomocy i jak z bliska wygląda praca strażaków, policjantów, Straży Miejskiej czy ratowników.

Wrzesień to pierwszy miesiąc szkoły, dla niektórych kolejny, dla innych pierwszy taki w życiu. Galeria Emka wraz Grupą Mojsiuk, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, Komendą Miejską Policji w Koszalinie, Strażą Miejską w Koszalinie, a także firmą medyczną Paramedic24 zapraszają na warsztaty pt. Bezpieczna droga do szkoły.

Już 17 września Galeria Emka zaprasza wszystkich młodszych i starszych uczniów i przedszkolaków, a także ich rodziców na spotkanie z policjantami, strażakami, ratownikami i Strażą Miejską, którzy opowiedzą o swojej pracy, ale także podpowiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przestrzegać przepisów i udzielać pierwszej pomocy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 przed wejściem do Galerii Emka, gdzie strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie poprowadzą pokazy i warsztaty na temat ich pracy. Będzie można z bliska zobaczyć wóz strażacki i porozmawiać ze strażakami o ich pracy, a także dzięki wsparciu firmy Złomostal, obejrzeć pokaz ratownictwa. Ponadto strażacy przypomną dzieciom oraz ich rodzicom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia, zarówno w domu jak i w szkole, utrwalą z dziećmi numery alarmowe oraz a także poinstruują dorosłych, w tym kierowców, jak postępować z poszkodowanymi w wypadkach do czasu przybycia służb ratunkowych oraz w jaki sposób zabezpieczyć miejsce wypadku. Przypomną również jak poprawnie wzywać służby ratownicze oraz o zasady bezpiecznego użycia gaśnic.

Z kolei w Galerii Emka, wspólnie z policjantami będzie można odwiedzić miasteczko drogowe, w którym w ramach zabawy będzie można poznać oraz utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przez przejścia dla pieszych. Czekać będzie także gra edukacyjna - Zagraj ze mną w bezpieczeństwo. Dużą atrakcją będzie prezentacja motocykla policyjnego na który będzie można wsiąść i zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz prezentacja sygnałów świetlnych pojazdu.

Przedstawiciele Straży Miejskiej zaprezentują swój elektryczny pojazd, wytłumaczą jak unikać niebezpieczeństwa w drodze do szkoły, a także pokażą materiały dotyczące właściwej segregacji i gospodarki odpadami podpowiadając jak dbać o środowisko.

Dodatkowo policjanci i straż miejska zdradzą kilka ciekawostek ze swojej pracy i pokażą, że znajomość znaków może bardzo ułatwić życie.

Dorośli będą mogli sprawdzić na jakie niebezpieczeństwo mogą narazić siebie i innych wsiadając za kółku pod wpływem niedozwolonych substancji testując alkogogle.

Na wszystkich uczestników czekają także liczne konkursy oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy na specjalnie przygotowanych fantomach.

Głównym partnerem spotkania jest Grupa Mojsiuk, która zajmuje się sprzedażą samochodów nowych i używanych – osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oferowanych samochodów. W Galerii Emka w dniach 13 – 21.09.2022 Grupa Mojsiuk zaprezentuje kilka aktualnie oferowanych modeli.

Partnerami są również Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, Komenda Miejska Policji w Koszalinie, Straż Miejska w Koszalinie, a także firma medyczna Paramedic24

Galeria Emka zaprasza 17 września od godziny 10.00

Wydarzenie Bezpieczna droga do szkoły swoim patronatem objęły: koszalininfo.pl, Miasto Tygodnik Koszaliński, Twoje Radio, a także TV Max.

Szczegóły: www.emka.pl

Informacje o partnerach:

Grupa Mojsiuk

Grupa Mojsiuk zajmuje się sprzedażą samochodów nowych i używanych – osobowych, dostawczych i ciężarowych, serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oferowanych samochodów, przeprowadza kompleksowe bezgotówkowe naprawy powypadkowe pojazdów i naczep wszystkich marek.

Grupa Mojsiuk z siedzibą w Starych Bielicach, ul. Koszalińska 89 k/Koszalina, prowadzi działalność w trzech oddziałach, na terenie północno – zachodniej polski, stale rozszerzając swoja paletę usług i oferowanych marek: Mercedes-Benz, Honda, Peugeot, Citroen, Opel i Fiat. Markę własną stanowi Mojsiuk Centrum Blacharsko – Lakiernicze. Więcej informacji znajdziesz na www.mojsiuk.pl

Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo miejszkańców Koszalina i okolic, ale także prowadzą liczne programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Edukują poprzez zabawę oraz przeprowadzają liczne lekcje i prelekcje w ramach programów profilaktycznych dla najmłodszych dzieci, młodzieży szkolnej oraz seniorów z miasta Koszalina oraz powiatu koszalińskiego. Do tego celu często wykorzystują specjalistyczne materiały, dzięki którym uczestnicy mogą wczuć się w rożne sytuacje i pod okiem policjantów nauczyć się bezpiecznych zachowań. Policjanci uczestniczą również w licznych przedsięwzięciach promujących bezpieczeństwo na drodze, w szkole, podczas wypoczynku letniego czy zimowego. Prowadzą także szereg działań aktywujących oraz informujących seniorów o zagrożeniach, które mogą ich spotkać w życiu codziennym.

Państwowa Straż Pożarna

Państwowa Straż Pożarna jest zawodową, umundurowaną i wyposażoną w specjalistyczny sprzęt formacją, przeznaczoną do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Do podstawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej należy m.in.:

  1. rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń;
  2. organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń;
  3. wykonywanie pomocniczych specjalistycznych czynności ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń przez inne służby ratownicze;
  4. kształcenie kadr dla potrzeb Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz powszechnego systemu ochrony ludności;
  5. nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych.

Na terenie miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego działają dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej, tj.:

  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 przy ul. Monte Cassino, która poza podstawowymi działaniami, prowadzi również działania specjalistyczne wodne, sprowadzające się do wykonywania wszystkich niezbędnych działań na wodzie, jak i pod jej powierzchnią na obszarze wszystkich wód śródlądowych oraz rewirach jednostek portowych.
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 2 zlokalizowana jest przy ul. Strażackiej, poza podstawowymi działaniami, prowadzi również działania specjalistyczne chemiczne, sprowadzające się do neutralizacji czynników chemicznych oraz ochrony ludności, zwierząt gospodarskich i środowiska przyrodniczego w czasie ataków terrorystycznych z użyciem broni chemicznej, katastrof chemicznych i niektórych katastrof drogowych.

Nadzór nad jednostkami ratowniczo-gaśniczymi sprawuje Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej. Siedziba Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie zlokalizowana jest przy ul. Strażackiej 8. Działania Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie prowadzone są również w zakresie różnych form upowszechniania informacji o zasadach bezpiecznego postępowania, edukacji i profilaktyki pożarowej.

Straż Miejska w Koszalinie

Straż Miejska w Koszalinie liczy obecnie 23 funkcjonariuszy. Jednym z jej zadań jest realizacja działań związanych z profilaktyką wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są w placówkach przedszkolnych, szkolno-wychowawczych, szkołach podstawowych oraz średnich. Tematyka zajęć: Bezpieczna doga do szkoły/przedszkola, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczne ferie/wakacje, kontakt z obcymi osobami, używanie materiałów pirotechnicznych, praca funkcjonariuszy Straży Miejskiej i jej znaczenie dla środowiska, segregacja odpadów, bezpieczny Internet, cyberprzemoc. Rocznie Straz Miejska w Koszlainie profilaktyką obejmujemy 3 000 dzieci i młodzieży koszalińskich placówek oświatowych.

Paramedic24

Firma Paramedic24 to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm o profilu medycznym w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i nie tylko, działają ca na rynku już od kilkunastu lat. Główną specjalizacją firmy jest transport medyczny nie tylko na skalę kraju, ale również w granicach całej Unii Europejskiej. Ambulanse z logiem Paramedic24 kursują między szpitalami, domostwami, realizując transport chorych, niepełnosprawnych, pacjentów do operacji. Poza transportem firma zajmuje się także opieką medyczną oraz zabezpieczaniem imprez masowych.

Bezpieczna droga do szkoły!

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin