RETRO CARS – relacja z otwarcia wystawy automobili w Emce

Data publikacji: 5 marca 2018

9 lutego, o godz. 17:00 właściciel kolekcji samochodów zabytkowych, Pan Krzysztof Hendzel własnoręcznie odsłonił pierwszy eksponat i tym samym zainaugurował wystawę Retro Cars.

Podczas rozmowy z konferansjerem nasz gość specjalny uchylił rąbka tajemnicy odnośnie początków, źródeł swej niemałej kolekcji, tego jak powstawała, czym kieruje się, pozyskując kolejne pojazdy, i co jest dla niego ważne podczas konserwacji zabytkowych aut. Mogliśmy choć przez chwilę zajrzeć do świata kolekcjonera, posłuchać o pasji, która narodziła się już we wczesnym dzieciństwie. Możliwe było nawet małe oprowadzanie po wystawie, podczas którego Pan Krzysztof opowiedział o modelach samochodów zgromadzonych na parterze Galerii.

Usłyszeliśmy też o największym marzeniu Krzysztofa Hendzla – o zbudowaniu wielkiego Motoryzacyjnego Parku Rozrywki w Koszalinie, gdzie większość aut, motocykli i rowerów wchodzących w skład kolekcji mogłaby znaleźć swoje stałe miejsce i cieszyć oko odwiedzających. Trzymamy kciuki za ten wspaniały plan!

Otwarcie wystawy uświetnił występ tancerzy z koszalińskiego Teatru Variete Muza – cały w duchu lat 20. i 30, doskonale wprowadzając w nastrój epoki.

[Wystawa Retro Cars dostępna jest w Galerii Emka w terminie o 9 lutego do 10 marca 2018.]

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin