Halloween w Emce

Data publikacji:29 października 2019

Zapraszamy do Emki na spotkanie z Michałem Malinowskim, wielkim bajarzem z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller Museum i jego drewnianymi klockami MuBaBaO. Tego dnia będziemy też mieli dla Was przygotowane warsztaty z tworzenia lamp z dyni.

Niech zatem przybywają ci co nie lękają się strasznych opowieści! Uczestnicy warsztatów powinni przynieść ze sobą ubrania ochronne. Dynie lubią brudzić!

Program:
15.00 - 16.00 zabawa klockami MuBaBaO, malowanie buziek w dziwne stwory,
16.00 - 17.00 straszne opowieści Michała Malinowskiego i budowanie magicznego zamku,
17.00 - 19.00 zabawa klockami MuBaBaO, warsztaty robienia lamp z dyni.

Spotkanie organizowane jest na I piętrze, obok Cafe Mondo.

Główny prowadzący zabawy w Emce, Michał Malinowski, to ciekawa postać. Opowiadacz, pedagog i pisarz, który w 1997 roku wiedziony impulsem wyruszył do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotkał tradycyjnych opowiadaczy. Sztuka opowiadania wciągnęła go na tyle, że postanowił porzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego. Poszukiwania rozpoczął na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie. Wiedzę o storytellingu pogłębił pracując z opowiadaczami z całego świata, głównie Kanady, Afryki i Indii. W 2002 roku otworzył Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. Organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę dbania o niematerialne dziedzictwo kulturowe. Swoje autorskie programy opowiadań prezentuje w szkołach, placówkach dla dzieci, bibliotekach, domach kultury, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, jak również w Polskim Radio. Prowadzi szeroko zakrojone badania etnograficzne związane z tradycją ustną i niematerialnym dziedzictwem kulturowym.

Badania Mammograficzne w mammobusie

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin