Wystawa Galerii Figur Stalowych w Emce!

Data publikacji: 14 lipca 2020

W dniach 11 lipca – 6 września w Galerii Emka można oglądać niesamowite rzeźby inspirowane ulubionymi postaciami z bajek, superbohaterami czy kultowymi filmami. Eksponaty pochodzą całkowicie z recyklingu i są częścią ekspozycji jedynej na świecie Gallery of Steel Figures.

Rzeźby wykonane całkowicie ze złomu a inspirowane bohaterami znanych filmów czy bajek można oglądać w Galerii Emka przez 8 wakacyjnych tygodni. Perełką wystawy jest samochód naturalnych rozmiarów inspirowany jednym z najbardziej ekskluzywnych samochodów świata.

Rzeźby pochodzą z kolekcji Galerii Figur Stalowych, która jest pierwszym na świecie miejscem, gdzie prezentowane są rzeźby stalowe, wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Tworzone ręcznie przy użyciu spawarki, palnika czy młotka, bez korzystania z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Nie tylko odzwierciedlają ogromną pasję ich twórców, ale również zaangażowanie w ochronę środowiska.

Rzeźby wykonane są z tysięcy elementów, pochodzących z recyklingu. Do ich wykonania wykorzystano fragmenty zawieszeń samochodów, silników, przekładni wszelkiego rodzaju, skrzyń biegów etc. Ze względu na to, że każda rzeźba powstaje wyłącznie ręcznie, proces jej tworzenia jest bardzo pracochłonny i czasochłonny. Przykładowo czas budowy rzeźby samochodu, to nawet 7000 roboczogodzin, czteroosobowego zespołu. Natomiast wykonanie rzeźby prezentującej postaci z bajki czy filmu w zależności od jej wielkości, zajmuje od dwóch tygodni do trzech miesięcy. Każda z figur to kilkadziesiąt kilogramów stali i ogromna dbałość o szczegóły. Cała kolekcja, wszystkich rzeźb będących w zasobach Galerii Figur Stalowych, której pomysłodawcą i założycielem jest „Jose” Mariusz Olejnik to ponad 600 eksponatów.

Dodatkową atrakcją jest konkurs fotograficzny, w którym można wygrać aparat fotograficzny, drony, smartwatche, głośniki bluetooth i kilkadziesiąt innych super nagród. Wystarczy zrobić zdjęcie z ulubioną rzeźbą z wystawy, opublikować u siebie na Instagramie, oznaczyć na zdjęciu @galeria.emka i wstawić w opisie #galeriaemka.

Nagrody zostaną wysłane pocztą, więc zachęcamy do udziału w konkursie również osoby, na co dzień mieszkające nawet w najdalszych częściach Polski.

Zwiedzaj! Podziwiaj! Wygrywaj!

Wystawa czynna 7 dni w tygodniu.

Regulamin konkursu.

Nagrody w konkursie.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin