Kwadrans Melomana w Emce

Data publikacji: 3 listopada 2020

Galeria Emka wspólnie z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie przygotowała muzyczną niespodziankę dla klientów galerii.

Już od 5 listopada, w każdy czwartek z głośników Galerii Emka klienci usłyszą dźwięki muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Prezentowane utwory nagrane zostały z okazji jubileuszu 60-lecia Szkoły Muzycznej w Koszalinie.

Kwadrans Melomana to nie tylko gratka dla miłośników kultury wysokiej, ale także prezentacja dokonań utalentowanych uczniów i absolwentów z Koszalina, którzy swoje muzyczne talenty doskonalili w jednej z największych szkół artystycznych w Polsce.

W czwartek 5 i 12 listopada klienci Galerii Emka usłyszą utwory:

  • Pierwszą część Koncertu a-moll op. 3 nr 8 Antonio Vivialdiego, w wykonaniu duetu w składzie Martyna Skuza i Julia Popławska, młodych skrzypaczek, które obok sukcesów solowych mają także osiągnięcia na polu kameralistyki. Przy fortepianie Dorota Kuryło.
  • Wokalizę Sergiusza Rachmaninowa w wykonaniu Konstancji Śmietańskiej, bardzo utalentowanej wiolonczelistki, która aż 17 razy wywalczyła 1. miejsce w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych. Przy fortepianie towarzyszy jej Dorota Kuryło.
  • Fantazję Włoską skomponowaną przez Eugeniusza Bozzę, w wykonaniu Pauliny Sochaj, oboistki, która jako uczennica szkoły zdobywała laury na licznych konkursach, z których najważniejsze to 2. miejsce w XII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu w 2019 roku i 3. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie w 2019 roku. Przy fortepianie Tomasz Szymczewski.

W czwartek 19 i 26 listopada klienci Galerii Emka usłyszą

  • Etiudę a – moll op. 25, nr 11, Fryderyka Chopina w wykonaniu Juli Bortnowskiej,
  • następnie Recytatyw i Scherzzo Fritza Kreislera w wykonaniu Wiktora Dziedzica,
  • kompozycję Emanuela Sejourne pt. Losa w wykonaniu duetu perkusyjnego w składzie Aleksandra Nawrocka - marimba oraz Łukasz Lewczak - wibrafon.

Zapraszamy do Emki, w każdy czwartek listopada (5.11, 12.11, 19.11 i 26.11) o godz. 12.00, 17.00 i 19.00.

Informacje o wykonawcach:

5 i 12 listopada:

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Duet skrzypcowy Martyna Skuza i Julia Popławska

Konstancja Śmietańska

Paulina Sochaj

19 i 26 listopada:

- Julia Bortnowskae

- Wiktor Dziedzic

- Aleksandra Nawrocka

Kwadrans Melomana w Emce

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin