Godziny otwarcia

Supermarket Stokrotka

Wielkanocne dekoracje w Emce

Data publikacji: 29 marca 2021

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami, a jak Wielkanoc to oczywiście nie może zabraknąć kolorowych pisanek, które w wersji XXL stanęły właśnie w Galerii Emka.

Ponad metrowej wysokości pisanki zdobią wnętrze Galerii Emka, a wszystko dzięki pomocy Fundacji Twórczości Społecznej LATIKA, która zgodziła się przygotować w tym roku niezwykłą dekorację wielkanocną.

Te niecodziennych rozmiarów ozdoby będzie można podziwiać przez cały świąteczny okres. Każdej jajo wykonane jest inną techniką: m.in. decoupage, patchwork, shabby chic czy oraz ręcznie malowane wzory jamneńskie. Pisanki przystroiła prezes fundacji - Katarzyna Michalik, rękodzielnik z wieloletnim doświadczeniem na rynku koszalińskim. Korony kwiatów do jednej z pisanek przygotowała Joanna Fornalczyk.

Wielkanoc to nie tylko piękne dekoracje. To także dobry moment aby zwrócić uwagę na rzeczy ważne. W ten sposób chcielibyśmy pokazać nasze wsparcie dla działań prowadzonych przez Fundację LATIKA, takich jak promowanie idei autorskiego rękodzieła, szerzenie świadomości ekologicznej (w imię zasady zero waste i recyclingu), edukację przez warsztaty oraz promowanie tak bliskiej fundacji kultury jamneńskiej. Wspomagając statutowe działania fundacji, chcemy także dołożyć naszą cegiełkę by możliwe było rozpoczęcie produkcji mat sensorycznych, pomagających wrócić do sprawności fizycznej osobom po udarach, wylewach, ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu oraz po wybudzeniu ze śpiączki. Maty były z powodzeniem testowane podczas Targów Zajęć Pozalekcyjnych w Galerii Emka w 2020 roku oraz w ośrodku „Norman” w Koszalinie. Aktualnie trwa ostatnia faza testów prowadzona przez pacjentów kliniki „Budzik” w Warszawie. Następnym krokiem będzie rozpoczęcie produkcji.

„Pomimo tego, że sytuacja jest dosyć trudna i część z naszych sklepów jest tymczasowo zamknięta chcemy aby te święta były wyjątkowe i żeby w Emce zagościła wielkanocna atmosfera. Przy okazji możemy zrobić coś dobrego i wesprzeć po raz kolejny naszych lokalnych partnerów. Korzystając z okazji życzę spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych” - mówi Jacek Sikorski, dyrektor Galerii Emka.

Po zakończeniu prezentacji pisanek w Galerii Emka wszystkie jaja zostaną przeznaczone na aukcję, a dochód z ich sprzedaży wesprze Fundację Twórczości Społecznej LATIKA. Szczegóły aukcji na stronie fundacji www.fundacjalatika.pl oraz na profilach facebookowych www.facebook.com/fundacjalatika oraz Galerii Emka www.facebook.com/EmkaKoszalin.

Wielkanocne dekoracje w Emce

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin