Godziny otwarcia

Supermarket Stokrotka

Integracja Ty i Ja czyli Kultura dostępna

Data publikacji: 24 sierpnia 2021

Galeria Emka po raz kolejny ma zaszczyt być partnerem Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, który w tym roku odbędzie się w dniach 7 – 10 września. Zapraszamy!

W dniach 7 – 10 września odbędzie się 18. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Kultura dostępna”.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. To festiwal otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

Tegoroczne seanse konkursowe obejrzeć będzie można na ekranie kina Alternatywa w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Na festiwal nadesłano ponad 2 tysiące tytułów. Ostateczną selekcję przeszły 33 produkcje fabularne, dokumentalne i amatorskie, które rywalizować będą o statuetki Motyla 2021 w swoich kategoriach. Obrazy nadesłane zostały m.in. z takich krajów jak: Hiszpania Argentyna, Indonezja, Iran, Korea Południowa czy Liban.

W programie festiwalu przewidziane są także seanse pozakonkursowe. W kinie Alternatywa wyświetlone zostaną m.in. dramat „Sound of Metal”, „Music” wyreżyserowany przez australijską piosenkarkę Sia oraz debiut Iwony Siekierzyńskiej „Amatorzy”.

Filmy ukazujące życie osób z niepełnosprawnością obejrzeć można będzie także w 34. innych miejscach w Polsce m.in. w domach kultury, bibliotekach oraz w zakładach karnych. To właśnie tam zorganizowane zostaną Małe Festiwale „Ty i Ja”. Dla widzów m.in. w Szamotułach, Nowym Sączu, Lesznie oraz w Bielsku Podlaskim przygotowano pięć filmów dokumentalnych i dwa fabularne.

Jednym z istotnych elementów festiwalu są Fotokonfrontacje. Tegoroczne odbyły się w czerwcu w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Bohaterami fotografii są osoby z niepełnosprawnością, a za aparaty chwycili uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. W. Hasiora w Koszalinie pod okiem Wojciecha Szweja.

Więcej informacji: www.integracjatyija.pl

Serdecznie zapraszamy

Integracja Ty i Ja czyli Kultura dostępna

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin