Godziny otwarcia

Supermarket Stokrotka

Galeria Emka po raz drugi z Koszalin BassFest!

Data publikacji: 31 sierpnia 2022

We wrześniu rusza druga edycja Koszalin BassFest! – festiwalu łączącego zróżnicowane gatunki muzyczne pod wspólnym mianownikiem jakim jest kontrabas. Galeria Emka i w tym roku dołączyła jako partner wydarzenia.

Tegoroczna edycja festiwalu Koszalin BassFest! to trzy koncerty, które odbędą się w Filharmonii Koszalińskiej w dniach 17, 23 i 24 września. Pierwszy Koszalin BassFest!, który odbył się w 2021 roku został nagrodzony nagrodą Made in Koszalin oraz nagrodą Prezydenta Miasta za inicjatywę kulturalną roku 2021.

W tym roku na miłośników brzmienia kontrabasów czekają aż dwa weekendy wyjątkowych doznań artystycznych. Pierwszy koncert, 17 września to występ zespołu Lunatic Quartet prezentujący własne wirtuozowskie aranżacje utworów Astora Piazzoli – króla tango nuevo. 23 września wystąpi grupa Dikanda, która sama o sobie mówi że grają muzykę 4 stron wschodu. Na zakończenie, 24 września zagra Michał Bąk Quartetto – zespół składający się z wybitnych muzyków jazzowych młodego pokolenia.

Bilety na Koszalin BassFest można kupić w cenie 24 i 29 złotych i dostępne będą w kasie Filharmonii Koszalińskiej oraz za pośrednictwem portalu kupbilecik.pl

Można je także otrzymać za free:

Jak:

• oddając krew - 10 września przed Galeria Emka

• biorąc udział w konkursach organizowanych na social mediach Galerii Emka: na Facebooku i Instagramie

• oraz odbierając je za punkty w Klubie Emki

Informacje o wykonawcach:

Lunatic Quartet - zespół powstały w 2019 roku w Bydgoszczy, w skład którego wchodzą muzycy: Filip Lipski - skrzypce, Maciej Drapiński - akordeon, Łukasz Macioszek - kontrabas, Rafał Błaszczyk - fortepian. Wszyscy muzycy tworzący kwartet posiadają duży dorobek artystyczny koncertując w kraju i za granicą. Wykonawcy na co dzień związani są z instytucjami kultury w Bydgoszczy, chociażby takimi jak Opera Nova, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego, czy Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego. To właśnie na gruncie działalności tych instytucji muzycy rozpoczęli współpracę przy przygotowaniu repertuaru Astora Piazzolli. Zespół Lunatic Quartet zdążył zagrać serię koncertów, między innymi w Sali Kolumnowej Pałacu w Lubostroniu, Studiu Koncertowym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy gdzie został został zarejestrowany i retransmitowany w Polskim radiu PiK, czy podczas Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Gnieźnie. Ze względu na pandemię koronawirusa wiele z planowanych koncertów nie mogło się odbyć. Jedną z przyczyn była ciężka choroba jednego z muzyków, Rafała Błaszczyka. Zespół, na szczęście ponownie w pełnym składzie, może prezentować wspaniałe kompozycje A. Piazzolli.

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Michał Bąk "Quartetto" to próba połączenia dwóch światów, jakimi są muzyka barokowa i współczesna improwizacja jazzowa. Te inspiracje wynikają z bogatego doświadczenia lidera Michała Bąka jako kontrabasisty biorącego udział w licznych projektach, także muzyki dawnej. Do składu zaprosił on trójmiejskich muzyków – perkusistę Sławka Koryzno, trębacza Emila Miszka i saksofonistę Piotra Chęckiego. Michał Bąk jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale klasycznym oraz jazzowym. Poza autorskim kwartetem współtworzy między innymi Orkiestrę Historyczną OH!, Arte Dei Suonatori, Goldberg Baroque Ensemble, Holland Baroque, Orkiestrę Kameralą Progress, Orkiestrę Muzyki Dawnej KORE, Kamil Piotrowicz Quintet, Chęcki/ Zienkowski Quartet, Nene Heroine. Płyta została wydana przez Alpakę Records 6 września. Szczegóły: www.emka.pl i www.bassfest.pl

Galeria Emka po raz drugi z Koszalin BassFest!

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin