Godziny otwarcia

Supermarket Stokrotka

Festiwalowa wystawa fotografii

Data publikacji: 10 listopada 2022

Zapraszamy na niezwykłą wystawę fotografii towarzyszącą Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Ja, który co roku odbywa się między innymi w Koszalinie.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od kilkunastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Tegoroczna edycja, która miała miejsce we wrześniu była już 19. edycją.

Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób z niepełnosprawnością i procesu integracji. To festiwal otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii. Teraz można ją poczuć także w Galerii Emka, która od wielu lat jest partnerem festiwalu, a także jest centrum przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

Kilkadziesiąt niesamowitych zdjęć, które powstały w ramach niezwykłego artystycznego projektu Fotokonfrontacje, realizowanego w latach 2015 – 2019, pojawiło się w przestrzeni galerii. Za obiektywem stanęli znakomici fotograficy, a przed nim sportowcy, modele, weterani i podróżnicy z niepełnosprawnością. Efektem spotkań są niecodzienne portrety ujęte w różne estetyczne i formalne ramy. Każdy z nich to osobna historia. Razem tworzą opowieść o pięknych, silnych i inspirujących ludziach.

Fotograficy: Wojtek Szwej, Edward Grzegorz Funke, Stanisław Składanowski, Wojciech Erazm Felcyn, Aleksander Orzechowski, Mariusz Król, Marta Adamczak, Robert Gauer, Jacek Sobociński.

Wystawa dostępna będzie do 3 grudnia w godzinach otwarcia Galerii Emka,

Wstęp bezpłatnyZapraszamy na spotkanie ze sztuką!

Festiwalowa wystawa fotografii

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin