Godziny otwarciaKino Helios

Supermarket StokrotkaJust GYM

Fiku MikuKwiatomat Ginger

Galeria Emka już po raz trzeci z Koszalin BassFest!

Data publikacji: 19 września 2023

W tym roku, wyjątkowo w październiku rusza trzecia edycja Koszalin BassFest! – festiwalu łączącego zróżnicowane gatunki muzyczne pod wspólnym mianownikiem jakim jest kontrabas.

W tym roku Galeria EMKA po raz trzeci dołączy do partnerów Festiwalu Koszalin BassFest!, który rozpocznie się 14 października i który odbędzie się w Filharmonii Koszalińskiej.

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie wybitna skrzypaczka i laureatka licznych nagród muzycznych, Celina Kotz, współpracująca na co dzień z czołowymi polskimi orkiestrami. Podczas festiwalu, wspólnie z zespołem Ami Ensemble oczaruje publiczność m.in. wykonaniem "Czterech Pór Roku" Antonio Vivaldiego. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by posłuchać tej wybitnej skrzypaczki, współpracującej z czołowymi polskimi orkiestrami oraz laureatki licznych nagród.

Tydzień później, w piątek, 20 października organizatorzy zapraszają na występ niezwykłej grupy VOŁOSI, której muzyka łączy elementy rocka, jazzu, muzyki filmowej i wielu innych, a której koncerty doceniane są na całym świecie.

Finałowy akord festiwalu to występ zespołu BUBLICZKI, który zabierze nas w muzyczną podróż po rumuńskich dancingach, serbskich weselach i cygańskich taborach. Ich unikalne brzmienie jest efektem inspiracji różnorodnymi kulturami i tradycjami muzycznymi, a usłyszeć je będzie można 21 października.

Koszalin BassFest! to festiwal, który nieustannie łączy wiele różnych gatunków muzycznych. W ciągu poprzednich edycji zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, potwierdzając swoją wartość dla lokalnej społeczności.

Zapraszamy na koncerty w dniach 14, 20 i 21 października

Wszystkie rozpoczynają się o godzinie 19..00 w Filharmonii Koszalińskiej.

Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie www.bassfest.pl

 

O artystach:
Ami Ensemble - grupa wybitnych kameralistów młodego pokolenia, kreujących muzykę jako drogę do artystycznego spełnienia. Skład zespołu stanowią liderzy i muzycy najważniejszych polskich orkiestr oraz wykładowcy polskich uczelni muzycznych.
Celina Kotz - jedna z najciekawszych skrzypaczek młodego pokolenia, której interpretacje zachwycają publiczność na całym świecie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów, współpracująca z czołowymi orkiestrami i dyrygentami.
BUBLICZKI - septet dęto-smyczkowo-szarpany, który od 2007 roku wędruje po świecie muzycznych tradycji. Zespół zdobywał nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach, a ich muzyka to połączenie różnorodnych inspiracji.
VOŁOSI - polska grupa, która jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Ich unikalny styl łączy w sobie elementy wielu gatunków, tworząc niezapomniane muzyczne doświadczenia.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin