Walentynki z Emką

Data publikacji: 23 lutego 2018

W minioną sobotę, 17 lutego 2018 odbyły się Walentynki pod hasłem: „Baw się, kochaj… i gotuj!”, z wątkiem kulinarnym w tle.

Głównym punktem programu był finał konkursu „Zupa miłości” ogłoszonego jakiś czas wcześniej na naszym fanpage’u na Facebooku. W finałowym wyścigu kulinarnym na najsmaczniejszą zupę przygotowaną z sercem wzięły udział dwie pary.

Zwyciężył smak pikantny, zdecydowany, czyli Meksykańska Zupa Miłości, ale jury było także zachwycone Dyniową Zupą Miłości, powstałą z nie mniejszym uczuciem i zadecydowało o przyznaniu dwóch I miejsc ex aequo, z delikatnym wyróżnieniem zupy pikantnej. Laureaci nagrody głównej wybiorą się do Dune Restaurant Cafe Lounge w Mielnie na kolację dla dwojga; obie pary otrzymały vouchery od firmy CCC oraz karnety na wiosenny spływ kajakowy od firmy „Zimny Włodek”. Produkty, przy użyciu których gotowali uczestnicy konkursu, ufundował market Sano.

Walentynki w Emce zostały przygotowane wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Uczniowie i absolwenci koszalińskiego „Ekonoma” zachwycili wspaniale przygotowanym, oryginalnym programem artystycznym, w którym nie zabrakło piosenki polskiej z repertuaru Renaty Przemyk, występu „koszalińskiej” Adele, której głębia głosu wypełniła całą przestrzeń galerii, a także wielu innych utworów oraz występu młodych, zdolnych flecistek z koszalińskiego Zespołu Szkół Muzycznych. Uczniowie przygotowali także recytację „Rozmowy lirycznej” K.I.Gałczyńskiego – smaczku dodawały stroje z lat 20. i. 30., w klimacie retro i fakt, że recytacja odbyła się w jednym z pojazdów stanowiących element wystawy Retro Cars dostępnej w Galerii Emka do 10 marca 2018.

ZS nr 1 w Koszalinie to szkoła z doskonałą kadrą nauczycielską i progresywnym podejściem do nauczania, z nieprawdopodobną inwencją twórczą, dzięki której szkoła wciąż aktywnie angażuje się w różne przedsięwzięcia. Wysoki poziom występów artystycznych uczniów, jaki został zaprezentowany podczas Walentynek w Emce świadczy o doskonałym przygotowaniu uczniów przez kadrę „Ekonoma”.
ZS nr 1 w Koszalinie to szkoła z doskonałą kadrą nauczycielską i progresywnym podejściem do nauczania, z nieprawdopodobną inwencją twórczą, dzięki której szkoła wciąż aktywnie angażuje się w różne przedsięwzięcia. Wysoki poziom występów artystycznych uczniów, jaki został zaprezentowany podczas Walentynek w Emce świadczy o doskonałym przygotowaniu uczniów przez kadrę „Ekonoma”. Absolwenci szkoły są pożądani na rynku pracy i od wielu lat niezwykle szybko znajdują zatrudnienie. Szkoła kształci młodzież w siedmiu zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik hotelarstwa, kucharz (szkoła branżowa I stopnia). Szkoła gwarantuje wysoką jakość nauczania połączoną z praktyczną nauką zawodu. Uczniowie, na dowód swych gastronomicznych umiejętności, rozdawali własnoręcznie upieczone ciasteczka-serduszka z miłosnymi cytatami.
[Więcej o ZS nr 1 w Koszalinie pod aktykułem.]

Wykonawcy w części artystycznej to:

  • duet fletowy: Zofia Brończyk, Lena Dubiel (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie)
  • wokaliści: Aleksandra Oleśkiewicz, Emilia Ostrowska (ZS nr 1), Alicja Woźniak, Paweł Nowicki (absolwenci ZS nr 1)
  • recytacja: Magdalena Iwan, Małgorzata Snoch, Jonasz Urbańczyk, Paweł Nowicki (ZS nr 1, absolwent)
  • występujący w strojach retro: Martyna Wisiecka, Pola Klimsiak
  • uczniowie w strojach retro, rozdający ciasteczka: Natalia Solarska, Joanna Zielińska, Weronika Wawrzyniak, Daria Michałko, Monika Mateusiak, Wiktoria Sobolenko, Sara Szulc, Klaudia Adamczyk, Adrian Daszyński, Karolina Bulgrin (ZS nr 1)

Całokształtu dopełnił energetyczny występ kliku grup tanecznych z koszalińskiej szkoły Top Toys w różnym przedziale wiekowym. Jak zwykle – rewelacyjny!

Wszystkim partnerom, współorganizatorom i sponsorom bardzo dziękujemy!

 

Współorganizator wydarzenia

 

Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie to jedna z największych i najstarszych szkół zawodowych w regionie. Kształci młodzież w siedmiu zawodach- technik ekonomista, technik handlowiec, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik hotelarstwa, kucharz (szkoła branżowa I stopnia). Szkoła gwarantuje wysoką jakość nauczania połączoną z praktyczną nauką zawodu.

Popularny Ekonom to placówka twórcza, która wychodzi naprzeciw współczesnemu rynkowi pracy. Uczeń jest tutaj najważniejszy, dlatego naszą ofertę edukacyjną poszerzamy o staże zagraniczne i udział w projektach unijnych. Zespół Szkół nr 1 jest miejscem, gdzie młodzież rozwija swoje pasje i zainteresowania. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznych konkursach, olimpiadach i turniejach. Ważnym aspektem pracy szkoły jest jej zaangażowanie w działalność charytatywną, kulturalną i sportową. Absolwenci naszej szkoły studiują na najlepszych uczelniach w regionie i w kraju. Po ukończeniu szkoły są poszukiwani na rynku pracy.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin