Julia Bortnowska urodziła się w 2000 r. W latach 2007 - 2017 w Szkole Talentów w Koszalinie (ZPSM im. Grażyny Bacewicz) uczyła się gry na fortepianie w klasie Aleksandra Bortnowskiego, którą ukończyła w roku 2019 w klasie Pawła Bortnowskiego. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Anny Góreckiej.

Otrzymała Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Feurich Virtuoz 2018 we Lwowie oraz nagrodę w postaci koncertu z orkiestrą symfoniczną. Otrzymała II miejsce i Grand Prix w duecie z siostrą Gabrielą na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Alcala de Henares w Hiszpanii (30.03.-2.04. 2017).

Julia wielokrotnie nagradzana była na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Łomiankach – Izabelinie, na którym w maju 2016 r. zdobyła II miejsce w kategorii solo i II miejsca w duecie z siostrą Gabrielą. Jest laureatką III miejsca oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu A. Cwojdzińskiego w Muzycznych Konfrontacjach Młodych, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszalinie (maj 2015). Otrzymała III miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym, Wokalnym i Kameralnym „Feurich“ w Wiedniu (29 VI- 1 VII 2019), jako nagrodę otrzymała również zaproszenie na festiwal pianistyczny w Bawarii. Była wielokrotnie zdobywczynią I miejsca w internetowym konkursie muzycznym Belgrade - Serbia, ostatnio w 2020 roku.

Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej za osiągnięcia artystyczne. Wielokrotnie otrzymywała nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Wielokrotnie występowała ze Szkolną Orkiestrą „Kamerton”. Wystąpiła również trzykrotnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Koszalińskiej (maj 2012, 2017, 2019), wykonując I część I koncertu fortepianowego C-dur L. van Beethovena (2012) i Wielki Polonez Es-dur op.22 F. Chopina (2017) oraz część I koncertu fortepianowego a-moll op.16 E. Griega (2019). W 2019 r. dwukrotnie występowała z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Lwowskiej wykonując Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22 F. Chopina.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin