Konstancja Śmietańska urodziła się w 2002 roku w Koszalinie. Gdy ukończyła 7 lat, rodzice – muzycy Filharmonii Koszalińskiej, zaprowadzili ją do szkoły muzycznej. Tam spotkała panią Grażynę Harasimowicz, nauczycielkę wiolonczeli, która od razu skradła sobie serce Konstancji.

Pierwszy ogólnopolski konkurs dla dzieci wygrała w Gdańsku Oruni już po 8 miesiącach nauki. Od tamtej pory wzięła udział w 24 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych, w których 17 razy wywalczyła 1. miejsce. Najważniejsze zwycięstwo, to 1. miejsce i otrzymanie szeregu nagród w postaci koncertów z filharmoniami i recitali solowych w XIV Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu. Posiada tytuł „internet Music Champion of the World” w sekcji - wiolonczele zdobyty na „VIII Internationale Music Competition 2017” w Belgradzie (Serbia). Prezydent Miasta Koszalina uhonorował ją tytułem „Młoda Artystka roku 2016”.

Występowała już na estradach Filharmonii Koszalińskiej z towarzyszeniem orkiestry F. K. prezentując utwory C. Saint – Saensa i J. Haydna, a także na tej samej estradzie, z Amber Youth Orchestra zagrała partię solową w „Wariacjach Rokoko” Piotra Czajkowskiego. Zaprezentowała „Koncert C – dur na wiolonczelę i orkiestrę” J. Haydna z orkiestrą Filharmonii Opolskiej inaugurując Dni Kultury Niemieckiej w Opolu. Będąc od ponad 5 lat stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, 3 krotnie brała udział w koncertach z cyklu „Młodzi Wirtuozi” na Zamku Królewskim w Warszawie i w sali Mazowieckiego Centrum Kultury. Również na zamku Królewskim w Warszawie uświetniała Galę rozdania tzw. „Polskich Nobli” dla najwybitniejszych polskich naukowców. Występowała w Sali Kameralnej NOSPR-u w Katowicach, na Festiwalu „Poznańska Wiosna”, kilkakrotnie w sali Europejskiego Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. Występowała także w sali Elgar Room w gmachu Royal Albert Hall w Londynie. W Pradze Czeskiej w sali „Domu Słowiańskiego”, gdzie grała z Gabrysią Bortnowską i Wiktorem Dziedzicem „Trio fortepianowe” A. Areńskiego. Koncert ten był transmitowany na żywo przez internet i Czeskie Radio. Występowała też w wielu innych miejscach.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin