Wiktor Dziedzic jest uczniem w klasie skrzypiec dr. Natana Dondalskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów takich jak: Grand Prix w Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, I miejsca w XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach, I miejsca w International Internet Music Competition ,,IMKA” w Sarajewie, I miejsca w V ,,North” International Music Competition w Sztokholmie, II miejsca w ,,Muse 2020” International Music Competition w Atenach, II miejsca w XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, III miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu, III miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów w Krakowie, IV miejsca w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie.

Jego najważniejszym osiągnięciem jest zdobycie I nagrody w 53 Międzynarodowym Konkursie Radiowym dla Młodych Muzyków ,,Concertino Praga 2019”, gdyż jest pierwszym polskim skrzypkiem, który zdobył najwyższą lokatę od początku istnienia prestiżowego konkursu, czyli od 1966 roku. Wiktor otrzymał również nagrodę specjalną EMCY (Europejskiej Unii Konkursów dla Młodych) oraz nagrodę specjalną Fundacji im. Viktora Kalabisa i Zuzany Ruzickovej.

Jest stypendystą Programu ,,Młoda Polska”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Prezydenta Miasta Koszalin. Jako solista, Wiktor miał zaszczyt występować w prestiżowych salach koncertowych w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech i Szwajcarii, takich jak Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie, Sala Balowa Zamku w Łańcucie, Europejskie Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach czy Sala im. A. Dworzaka w Rudolfinum w Pradze. Występował także z orkiestrami Filharmonii Podkarpackiej, Warmińsko-Mazurskiej, Koszalińskiej oraz z Orkiestrą Symfoniczną Czeskiego Radia w Pradze.

Dzięki nagrodzie EMCY, Wiktor wziął udział w ,,Young Hearts for Music Tour” występując w składzie kameralnym w Niemczech i Austrii. Dzięki nagrodzie Fundacji im. V. Kalabisa i Z. Ruzickovej wykonał recital z okazji 93. urodzin wybitnej czeskiej klawesynistki Zuzany Ruzickovej na Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. Wiktor miał również zaszczyt wystąpić w Ambasadzie RP w Pradze, podczas ,,Young Prague Festival”.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin