Godziny otwarcia

Supermarket Stokrotka

Wakacyjna wystawa w Galerii Emka

Data publikacji: 9 czerwca 2022

Po raz pierwszy w Polsce wystawa Metal Art World zagościła w Galerii Emka. Eksponaty inspirowane postaciami z kultowych filmów pochodzą całkowicie z recyklingu i będzie je można oglądać aż do 4 września.

Niesamowite Figury, które od poniedziałku, 13 czerwca można podziwiać w Galerii Emka inspirowane są światem filmu. W kolekcji, która została zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce pojawiły się kilkumetrowe postaci ze znanych filmów, a także dwa super szybie sportowe samochody, skonstruowane w całości z metalu pochodzącego z recyklingu. Eksponaty wywodzą się ze świata kreskówek i filmów akcji i science fiction.

Wystawa prezentowana była do tej pory w Budapeszcie i niektórych krajach azjatyckich. Za jej wykonanie odpowiedzialny jest zespół inżynierów, który do budowy całej kolekcji potrzebował bagatela 1,5 roku.

Wakacyjna wystawa w Galerii Emka

W Galerii Emka znalazło się 10 figur inspirowanych znanymi postaciami z popularnych filmów i bajek, a także dwa samochody, wykonane 1 do 1. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość wejścia do takiego samochodu i zajrzenia mu pod maskę.

Wszystkie rzeźby wykonane są z tysięcy elementów, pochodzących z recyklingu. Do ich wykonania wykorzystano fragmenty zawieszeń samochodów, silników, a także stary i zużyty metal pochodzący ze złomowanych pojazdów osobowych i ciężarowych, części maszyn rolniczych a nawet małych samolotów. Do budowy figur posłużyły m.in.: silniki, wały korbowe, części karoserii oraz wszelakie elementy które znaleźć można rdzewiejące na wysypiskach złomu. Dodatkowo niektóre części np. robotów zostały wykonane ze starego sprzętu AGD, w tym znanej kiedyś wszystkim Polakom starej pralki „Frania” polskiej produkcji.

Celem tegorocznej wystawy wakacyjnej w Galerii Emka jest nie tylko prezentacja wyników pracy międzynarodowych artystów, ale także zwrócenie uwagi odwiedzających na kwestie odzyskiwanie materiałów i dawania im drugiego życia. „Przyszłość naszej planety jest szalenie ważna i poprzez naszą wystawę chcemy również edukować kolejne pokolenia, propagować ideę recyclingu i pokazywać, że sztuka może mieć wiele twarzy” – wyjaśnia Jacek Sikorski, dyrektor Galerii Emka.

W lipcu i sierpniu wystawie Metal Art World towarzyszyć będzie konkurs fotograficzny, w którym do wygrania będą m.in. drony i gimbale, uchwyty i kamera GOPRO.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

- opublikuj na Instagramie kreatywne zdjęcie z jedną z figur wystawy Metal Art World

- oznacz na zdjęciu profil @galeria.emka

- i wstaw w opisie hasztag #galeriaemka.

Konkurs trwa do końca wystawy, czyli do 04.09

Regulamin konkursu

 

Wystawa dostępna jest w dniach 13 czerwca – 04 września 2022 r.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Regulamin Wystawy

Wystawa czynna 7 dni w tygodniu.

Daj się zaprosić do świata sztuki z metalu.

Copyright © LCP Corentin Investments

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin